Eigen glasvezelmodem Delta

Eigen Router
Het is technisch gezien mogelijk om een eigen glasvezelmodem en router op een glasvezelaansluiting van Delta of CaiW aan te sluiten. Je bent dan niet meer afhankelijk van de (on)mogelijkheden van de apparatuur van je provider, maar op dit moment wordt je aansluiting dan (nog) niet gesupport door je provider.

Een geschikte modemrouter is bijvoorbeeld de mikrotik RB960 hex POE. Op tweakers.net staat een hele mailwisseling hoe zo’n mikrotik ingesteld moet worden. De mikrotik moet uitgerust worden met een glasvezelinterface (SFP). Hieronder is dat samengevat.

De mikrotik RB960 hex PoE router, geschikt als modemrouter voor FttH glasvezelaansluitingen

FTTH 1Gbps aansluiting (geen XGS PON)

De “oude” FTTH aansluitingen met snelheden tot 1Gbps van Delta of CAIW werken (nog) niet met gedeelde bandbreedte/glasvezel volgens de (XGS)PON standaard (max. 8-10Gbps bruto) maar met “point to point” fiber to the home glasvezelverbindingen van maximaal 1.25 Gbps bruto.
Zie ook https://www.delta.nl/klantenservice/glasvezel-aansluiten/ of https://www.youtube.com/watch?v=dfawI9g8Kd4

De glasvezel interface ofwel SFP module (“small form-factor pluggable” module) , kortweg “SFP” genoemd moet zijn
bidirectioneel (= twee verschillende golflengtes van het licht worden gebruikt, namelijk 1310 en 1550 nanometer)
9/125┬Ám Single-mode Fiber, 2mm glasvezel kern, voor afstanden tot 10km. De glasvezelaansluiting thuis zendt op een licht-golflengte van 1310nm en ontvangt op een golflengte van 1550 nm, in het wijkcentrum van Delta is dat precies andersom:

https://www.fs.com/de-en/products/74512.html
  • De kabel tussen glasvezelaansluiting en modem/router moet zijn:
    • LC-APC connector aan de ene zijde (in het modem)
    • SC-APC connector aan de andere zijde (in de aansluiting)
SC-APC en LC-APC connectoren voor de twee uiteinden van de glasvezel (patch) kabel tussen glasvezelmodem en glasvezelaansluiting in de meterkast.
  • Een voorbeeld van de patch kabel:

LC-APC naar SC-APC patch kabel Single Mode glasvezel OS2 (2.0mm) , bijvoorbeeld https://www.fs.com/de-en/products/41662.html

XGS-PON 8Gbps aansluiting

De nieuwste glasvezel aansluitingen van Delta werken met XGS-PON voor snelheden tot 8Gbps bruto. Deze vereisen een 8Gbps SFP en gebruiken andere golflengtes (1270 en 1377 nm) . Geschikte Modemrouters om hierop aan te sluiten zijn er nog niet.